Ta mieszanka szpachli jest stosowana do ścian i sufitów, które mają wiele pęknięć i nierówności. Gips szpachlowy może wyrównać rozbieżność w okolicy 1-2 centymetrów. Mieszanka bazowa gipsu ma szarawy odcień i ziarnistą konsystencję. Nakłada się cienką warstwą. Ale jeśli różnice powierzchni są większe, nie zaleca się stosowania szpachli. Gruba warstwa może odejść od ściany. Do takich prac stosuje się tynk.
Wykończeniowy
Kompozycja służy do nadania bieli i gładkości ścianom oraz sufitom. Do tego najlepiej nadaje się gips francuski Opinie na temat stosowania mogą pozwolić podjąć właściwa decyzje. Bez wahania i niepotrzebnej straty czasu. Przed malowaniem lub dekoracyjnym wykończeniem ścian nakłada się ostatnią warstwę. Jego konsystencja różni się od poprzedniego brakiem ziaren, a po zestaleniu staje się biała. Ułatwia to nakładanie farby.
Zalety i wady, jakie posiada gładź francuska
Podobnie jak w przypadku innych materiałów budowlanych i wykończeniowych, podczas pracy z gipsem istnieją pewne niedogodności w zastosowaniu.
Można wyliczyć następujące zalety
Materiał jest przyjazny dla środowiska. Skład szpachli gipsowej to naturalne składniki z dodatkiem niewielkiej ilości polimeru.
Paro-przepuszczalność
Ta właściwość pomaga stworzyć odpowiedni mikroklimat.
Jakość wypełnienia pęknięć i plastyczność gwarantuje oczekiwany efekt. Odpowiedni poziom plastyczności pomaga uniknąć pęknięć po wyschnięciu.
Długowieczność
Gips francuski do czego można stosować? Mieszanka jest mocna, twardnieje równomiernie i zachowuje się stabilnie przez długi czas. Posiada doskonałą kompatybilność z różnymi materiałami. Daje możliwość zastosowania szpachli gipsowej na prawie każdej powierzchni.
Ekonomiczność
Ceny suchych mieszanek są zadowalające, a okresy przechowywania długie, co pozwala zaoszczędzić znaczne kwoty.